Новини компанії

Збільшення тарифу на передачу електроенергії

Виконуючий обов’язки голови правління енергетичної компанії “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що мінімізувати тариф на передачу електричної енергії можливо лише за умови змін у механізмі покладання спеціальних обов’язків, зниження “зеленого” тарифу у відповідності до Меморандуму із виробниками із відновлюваних джерел і дотримання заходів, які напрацював Антикризовий енергетичний штаб.


Перегляд тарифу на передачу електроенергії — це наслідок дефіциту, який накопичився на енергетичному ринку, і недоліків діючого механізму покладання спеціальних обов’язків. 1/3 підвищення використають на покриття “зеленого” тарифу за серпень-грудень цього року, залишок — на компенсацію частини боргу перед державним підприємством “Гарантований покупець” за перше півріччя 2020 р. та на покриття дефіциту через виконання спеціальних обов’язків.


Для максимального зниження нового тарифу та мінімізації наслідків для промислових споживачів потрібні зміни в діючому механізмі покладання спеціальних обов’язків, такі, як переведення енергогенеруючої компанії “Енергоатом” на прямі договори із постачальниками з метою вивільнення решти обсягів виробленої на атомних електростанціях електроенергії, прийняття законопроекту про сертифікацію компанії “Укренерго” для надання можливості сплатити 1 млрд 400 млн заборгованості перед “Гарантованим покупцем”.