Новини компанії

НКРЕКП наступного тижня планує збільшити тарифи на передачу та розподіл електроенергії на грудень 2022 року

НКРЕКП наступного тижня планує збільшити тарифи на передачу електроенергії, розподіл та диспетчерське управління на грудень 2022-го року.

Зокрема, тариф на передачу на останній місяць 2022-го року може зрости на 9%, у порівнянні з чинним - до 377,18 грн/МВт-год, повідомляє ExPro.

Найбільше зростання буде в тарифі на диспетчерське управління, на 250% - до 218,25 грн/МВт-год.

Чинні та запропоновані тарифи на передачу та диспетчерське управління НЕК "Укренерго", грн/МВт-годТакож можуть зрости і тарифи на розподіл електричної, для 1-го класу напругу в середньому на 62%, для 2-го класу напруги - на 56%.

Чинні та запропоновані тарифи на розподіл електричної енергії (на грудень 2022-го року), грн/МВт-годВ «Укренерго» перерахували витрати, пов’язані з купівлею електричної енергії з метою компенсації технологічних витрат електричної енергії на її передачу. Обсяг цих витрат на 2022-ий рік, за новим проєктом, скориговано до 12,7 млн грн. Для цього разрахунку була використана середньозважена прогнозовано ціна на ринку «на добу наперед» в розмірі 3553,08 грн/МВт-год.

«Частку купівлі технологічних витрат електричної енергії на балансуючому ринку враховано у розмірі – 10%, за ціною закупівлі електричної енергії на балансуючому ринку, яку визначено, як середньозважений прогнозований рівень ціни закупівлі електричної енергії на РДН, збільшений на 30%», - йдеться в обґрунтуванні.

Також, було перераховано витрати на здійснення операцій на платформі «Оператора ринку».

В «Укренерго» перерахували і обсягу споживання електричної енергії для підприємств «зеленої» електрометалургії, зокрема, враховано обсяги підприємства «зеленої» електрометалургії ПрАТ «Дніпроспецсталь» (1062110 МВт-год).