Новини компанії

Міненерго розробило концепцію впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року

Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час круглого столу «ВСР на шляху енергетичного переходу України: нові виклики, регуляторні зміни та інвестиційні можливості» заявив, що Міненерго розробило Концепцію впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року.

Проєкти Концепції, а також середньострокового плану заходів з комплексного впровадження «розумних мереж» найближчим часом будуть подані на розгляд та затвердження Урядом.

Юрій Власенко також звернув увагу на нещодавню зміну моделі ПСО з товарної на фінансову. «У новій моделі не передбачається субсидування ціни на електроенергію для населення за рахунок коштів ВСР, а відповідні спеціальні обов'язки покладаються тільки на державних виробників електроенергії. При цьому, в рамках ПСО передбачена купівля електричної енергії для компенсації частини технологічних втрат ВСР за ціною, яка зараз істотно нижче, ніж ринкова. Відповідне рішення, сподіваємося, дозволить ВСР підтримувати заплановані обсяги інвестицій в розвиток мережевої інфраструктури для зменшення втрат електричної енергії у мережах і показника SAIDI », - зазначив він.

З точки зору Міненерго, в рамках інвестиційних програм ВСР, частка інвестицій повинна бути спрямована на оновлення чинних активів та будівництво нових електромереж з сучасними системами автоматизації і використанням технологій «розумних» мереж. «Сьогодні ключовим завданням в енергетичній галузі є підготовка до синхронізації з європейською енергосистемою ENTSO-E. Відповідно, стійкість об'єднання мереж України і Європи стане передумовою успішності майбутнього об'єднання енергетичних ринків, - резюмував перший заступник міністра.

Інфраструктура електричних мереж в Україні налічує 840 тис. км, при цьому ступінь її зносу в середньому становить близько 50%, а по деяким операторам систем розподілу досягає навіть показника в 70%. Це призводить як до збільшення рівня аварійності в електромережах, так і зростання показника середньої тривалості перерв в електропостачанні (SAIDI), а також значні втрати в електричних мережах, які зараз перевищують 10%.