Новини компанії

Міненерго розробляє механізм гарантування походження "зеленої" е/е

Гарантії походження дадуть можливість українським експортерам купувати саме "зелену" електроенергію, що, в тому числі, дозволить уникнути оподаткування на викиди СО2 на кордоні з країнами ЄС.

Міністерство енергетики розробляє механізм гарантування походження "зеленої" електроенергії. Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час наради щодо запровадження механізму видачі, використання та припинення дії гарантій походження електричної енергії з альтернативних джерел енергії. 

"Запуск механізму підтвердження, який дозволяє підтвердити, що електрична енергія вироблена саме із відновлюваних джерел, потенційно призведе до зниження обсягу перехресного субсидування на ринку електроенергії та тарифу на передачу НЕК "Укренерго". Гарантії походження дадуть можливість українським експортерам купувати саме "зелену" електроенергію, що, в тому числі, дозволить уникнути оподаткування на викиди СО2 на кордоні з країнами ЄС (СВАМ)" - зазначив Власенко.

За думку заступника міністра, механізм видачі гарантій походження електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел, сприятиме зменшенню перехресного субсидування на ринку електричної енергії.

Міністерство енергетики вже розпочало роботу над розробленням відповідного проєкту постанови Кабінету Міністрів, що визначено законом "Про альтернативні джерела енергії". Планується підготувати документ у найкоротші терміни, оскільки попит на такі гарантії походження вже є на ринку.

Нагадаємо, Міністерство енергетики розробило законопроект, який пропонує новий механізм підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії за моделлю Feed-in-Premium (контракт на різницю), який дозволятиме виробникам самостійно продавати електроенергію на ринку та отримувати від держави різницю між "зеленим" тарифом та ринковою ціною. Нова модель підтримки дозволить збільшити частку "зеленої" електроенергії в енергосистемі і зробити її доступнішою. Відповідно до цієї моделі виробники з ВДЕ зможуть безпосередньо виступати як учасники ринку, самостійно продаючи електроенергію, оптимізуючи свої доходи від виробництва та зменшуючи свої небаланси. Водночас ці виробники матимуть право на отримання компенсації від гарантованого покупця у вигляді різниці між встановленим "зеленим" тарифом або аукціонною ціною та ринковою ціною.