Новини компанії

НОВА РУБРИКА "ПРО НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ" ТЕМА №3 "ПОСТАЧАЛЬНИК "ОСТАННЬОЇ НАДІЇ"

Доброго всім дня та гарного настрою!


Ми продовжуємо знайомити Вас з новими участниками ринку електроенергії в Україні і сьогодні ТЕМОЮ №3 в нашій рубриці "Постачальник "останньої надії". Більш за все данний учасник буде цікавий власникам бізнесу, так як у разі необрання ними нового постачальника електроенергії до 11.12.2018 року вони змушені будуть платити за електроенергію по збільшенному тарифу.


Постачальник «останньої надії»


Споживач купує електричну енергію у постачальника, він має право вільного вибору постачальника. Але бувають такі ситуації, коли з тих чи інших причин постачання електричної енергії споживачу неможливе, зокрема при банкрутстві чи ліквідації постачальника, припиненні або зупиненні дії його ліцензії, у разі необрання споживачем електропостачальника після розірвання договору з попереднім електропостачальником, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Не залишаться ж раптово споживачу без електричної енергії, адже це може спричинити, зокрема, серйозні збитки.


Саме у таких випадках споживач може швидко звернутися до постачальника «останньої надії» (саме це і пояснює таку назву). Цей постачальник може поставляти електричну енергію протягом максимального строку в 90 днів. Після завершення зазначеного строку постачальник "останньої надії" припиняє електропостачання споживачу. Це сприятиме активізації споживачів, які будуть вмотивовані шукати кращі умови на ринку.


Визначення постачальника "останньої надії" здійснюється рішенням Кабінету Міністрів України за результатами конкурсу строком до трьох років.


Варто наголосити, що ціна у постачальника «останньої надії» формується відповідно до методики, затвердженої регулюючим органом (НКРЕКП). Як свідчить практика європейських країн, ціни будуть високими на даний вид постачання. Це зумовлено тим, що постачальник «останньої надії» не має постійних клієнтів і він зобов’язаний підхоплювати кожного проблемного споживача. Переходити до такого постачальника споживачам не бажано.

Але можна з упевненістю стверджувати, що створення такого нового суб’єкта ринку електричної енергії є позитивним кроком, адже це створює додаткові гарантії для споживачів завжди бути забезпеченими електричною енергією.