Новини компанії

Тарифи на розподіл газу у 2022 році майже не зміняться – НКРЕКП

Комісія затвердила нові тарифи для 40 операторів газорозподільних мереж.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила нові тарифи на розподіл газу у 2022 році. Таке рішення прийняте на засідання комісії 22 грудня.

"Ми виходили з того, щоб коригування тарифів було на рівні інфляційних процесів, однак вийшло навіть менше, і переважно завдяки тому, що газ на виробничо-технологічні втрати, як ми й домовлялися, враховано на рівні 7,42 грн за кубометр. Тому, практично, це не збільшення, а коригування тарифів відбувається", – прокоментував рішення голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

За його словами, регулятор і облгази шукають підходи для збереження старої ціни на ВТВ природного газу - 7,42 грн за кубометр. Саме ця ціна закледена у тариф на розподіл газу для операторів газорозподільних мереж (ГРМ).

Так, найвищі тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік на рівні 1,99 грн за кубометр на місяць встановлено для споживачів "Гадячгаз", "Закарппатгаз", "Лубнигаз", "Миколаївгаз", "Тисменицягаз", "Харківгаз" та "Чернівцігаз".

Водночас найнижчі тарифи на доставку кубометру палива встановили "Київгаз" – 0,32 грн, "Харківміськгаз" – 0,43 грн, "Кременчукгаз" – 0,46 грн, "Криворіжгаз" – 0,53 грн та "Черкасигаз" – 0,57 грн.

Наведені тарифи не враховують ПДВ, тож кінцева сума у платіжці буде на 20% вищою.
Нагадаємо, у жовтні облгази оприлюднили проєкти тарифів, що були значно вищими за встановлені. У проєктах розрахунків, розміщених на офіційних сайтах операторів ГРМ, пропонувалося зростання тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік від 61% (ВАТ "Кіровоградгаз") до 443% (АТ "Луганськгаз"). Оператори пояснюють такі проєкти розрахунків здебільшого різким зростанням ринкової ціни природного газу.