Новини компанії

Ціни на електроенергію для бізнесу можуть зрости з вересня

Днями у профільних медіа було опубліковано інформацію про підготовку до встановлення єдиного верхнього обмеження ціни на ринку “на добу наперед” (далі - РДН) на рівні 5000 грн/МВт.год.

Засідання комітету електроенергетики проходило 8 серпня 2022 року за головуванням заступника голови Офісу президента з економіки Ростислава Шурми та за присутності міністра енергетики, його радників, представників державних генерацій та державного трейдера АТ “ЕКУ”.

Одним з протокольних рішень було: “Надати до НКРЕКП обґрунтування та розрахунки щодо необхідності встановлення єдиного прайс-кепу на РДН на рівні 5000 грн/МВт.год”. При цьому, підвищення планується вже з 1 вересня 2022 року.

Що це означає для споживача?

1.погодинні ціни РДН є індикативними, вони впливають як на ціни довгострокових контрактів, так і на ціни електричної енергії для споживачів;

2.прайс-кепи - це обмеження мінімальної та максимальної ціни. Наразі діють наступні обмеження (грн/МВт.год):
  • з 1 по 7 та 24: min - 1379, max - 2000;
  • з 8 по 23: min - 2646, max - 4000.

3.верхнє обмеження ціни захищає споживачів від надмірного росту цін в період дефіциту (осінньо-зимовий період) і одночасно має бути економічно обґрунтованим для генерації з урахуванням вартості паливної складової;

4.встановлення єдиного верхнього обмеження ціни на рівні 5000 грн/МВт.год очікувано призведе до зростання цін для споживачів з вересня. Так, протягом останніх двох місяців у всі нічні години доби, а також години вечірнього піка (19-23), на РДН вже спостерігається досягнення поточного верхнього прайс-кепу.

Очікується, що відповідне рішення буде прийнято на черговому засіданні НКРЕКП 30.08.2022.

ENERGY 365 буде стежити за ситуацією та оперативно повідомляти своїх споживачів про будь-які зміни.