Новини компанії

Учасники ринку мають закуповувати на РДН щонайменше 10% від подекадного споживання – наказ Міненерго

Учасники ринку електричної енергії мають закуповувати на ринку «на добу наперед» щонайменше 10% від загального обсягу подекадного споживання.

Відповідний наказ «Про стабілізацію роботи ринку електричної енергії» видало Міністерство енергетики України 26 травня.

У наказі йдеться: «Учасникам ринку здійснювати купівлю електричної енергії на ринку «на добу на перед» в обсязі, не меншому ніж 10 % від щодекадного споживання споживачами», - йдеться в наказі.

Згідно з наказом, він має набрати чинності з 1 червня, але не раніше з дня його опублікування. За даними Єдиного державного реєстру нормативно-правовив актів цейдокумент поки не набрав чинності.

Дія наказу передбачена на весь період воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення або скасування.

Згідно з наказом, «НЕК «Укренерго» за результатами кожної декади, на третій робочий день після її завершення, перевіряти виконання учасниками ринку вимог наказу.

«Установити, що у випадку нездійснення учасником ринку купівлі на ринку «на добу наперед» обсягу електричної енергії, визначеного у пункті 1 цього наказу, такий учасник ринку зобов'язаний докупити відповідні обсяги електроенергії на ринку «на добу наперед» у наступній декаді, в іншому випадку такий учасник ринку набуває статусу «Дефолтний», - йдеться в цьому наказі.

За даними Energy365, обсяг заявок на купівлю на спотових ринках в Україні значно знизився, через падіння споживання: