Новини компанії

Енергоатом гарантує використання усіх блоків при необхідності

В. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котин заявив, що в разі потреби в осінньо-зимовий період будуть працювати всі 15 енергоблоків атомних електростанцій.

«У листопаді - лютому будуть працювати 14 енергоблоків. В окремі періоди при необхідності - і все 15. Звичайно, для нас це буде виклик, особливо в частині подальшої оптимізації ремонтної кампанії зі скороченням термінів ремонтів при безумовному виконанні запланованих обсягів ремонтних робіт», - повідомив він.

ЗАЕС з початку грудня працюватиме шістьма блоками до 1 березня 2022 року: енергоблок № 2 ЗАЕС планується вивести з ремонту і під'єднати до мережі 3 грудня, а блок №4 - 21 листопада.

У компанії відзначають, що в порівнянні з попереднім опалювальним сезоном очікувані обсяги виробництва АЕС зростуть більш ніж на 12%. Прогнозна робоча потужність АЕС у листопаді - січні перевищує запропоновані НЕК «Укренерго» оптимальні показники, що дозволить перевиконати оновлений прогнозний баланс електричної енергії ОЕС України в жовтні - грудні 2021 року на 3% і додатково виробити 650 млн кВт·год електроенергії.

Там також повідомили, що за перше півріччя 2021 року кількість експлуатаційних подій на АЕС зменшилася в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так, в січні-червні 2021 року зафіксовано 9 порушень в роботі АЕС, на 2 менше, ніж в першому півріччі 2020 року.