Новини компанії

НКРЕКП передбачила об'єднання ОЕС України з "БуОс" на час ізольованого режиму у рамках інтеграції з ENTSO-E

НКРЕКП в рамках підготовки до інтеграції з ENTSO-E ввела до нормативної бази ще одну торгову зону – ОЕС України із включенням до її складу торгової зони "Острів "Бурштинської ТЕС" для ізольованого острівного режиму роботи.

Відповідні зміни до постанови №1307 від 27 червня 2019 року про погодження торгових зон, що визначили НЕК "Укренерго", прийнято на засіданні регулятора 29 грудня.

"Погодити певні "Укренерго" зони в межах України: дві відокремлені - торгову зону "Острів Бурштинської ТЕС" та торгову зону "ОЕС України"; одну торгову зону "ОЕС України" з включенням до її складу торгової зони "Острів Бурштинської ТЕС" для ізольованого (острівного) режиму роботи", – зазначено у постанові регулятора.

Відповідно до обґрунтування проєкту постанови, необхідність тимчасового впровадження ще однієї торгової зони пов'язана з майбутньою роботою енергосистеми України в ізольованому режимі в рамках підготовки до інтеграції з ENTSO-E.

Як зазначається в обґрунтуванні, однією з вимог євроінтеграційного процесу є проведення системних випробувань блоку регулювання у складі ОЕС України та ЄС у режимі ізольованої роботи, запланованих на 2022 рік протягом кількох днів у періоди максимальних та мінімальних навантажень.

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк на засіданні наголосив, що ухвалення такого рішення є ще одним кроком до енергетичної євроінтеграції України.

При цьому він звернув увагу, що прайс-кепи на час роботи ОЕС України з включенням до неї "БуОс" будуть такими, як зараз в ОЕС – 4000 грн/МВт-година та 2000 грн/МВт-година за годину максимального та мінімального навантаження. У "БуОс" вони відповідно 3000 грн/МВт-година та 1650 грн/МВт-година.

Водночас НКРЕКП на цьому ж засіданні ухвалив низку технічних змін до Кодексу системи передачі, спрямованих на забезпечення необхідного обсягу резерву підтримки частоти (РПЛ) та для успішного проходження системних випробувань під час ізольованого режиму роботи.