Офіційна презентація результатів дослідження консорціуму ENTSO-E про можливість синхронної роботи української та європейської енергосистем запланована в листопаді 2021 року. Про це повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго».
"Європейська комісія висловлює свою підтримку процесу інтеграції України до ENTSO-E і рада поглибленню співпраці, адже наша спільна кінцева ціль – повна синхронізація енергосистем, яка є взаємовигідною для обох сторін", – прокоментувала єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.
Вона наголосила на тому, що Україна має підтримку з боку Єврокомісії в процесі інтеграції в ENTSO-E.
Голова правління ENTSO-E Йоахім Ванзетта зазначив, що члени ENTSO-E висловлюють ентузіазм стосовно приєднання України, оскільки обидві сторони отримають свої вигоди.
"Основні принципи, на яких працює ENTSO-E, – це безпека постачання, координація між системними операторами та енергетичний перехід. Об’єднання України з ENTSO-E має відповідати цим принципам, і в майбутньому ми очікуємо підвищення безпеки електропостачання і більш сталого розвитку в секторі", – сказав Ванзетта.
Нагадаємо, що наразі українська енергосистема працює синхронно з енергосистемами Росії та Білорусі. Водночас Україна вже виконала основні технологічні заходи, передбачені Угодою про умови майбутнього об’єднання енергосистем України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.
Наступним кроком до синхронізації енергосистем України та Молдови з ENTSO-E стане тестування їхньої роботи в ізольованому від Росії та Білорусі режимі, яке триватиме кілька днів взимку та влітку 2022 року.
У разі успішного проходження ізольованого режиму роботи у 2022 році має відбутися перехід на пробну паралельну роботу енергосистеми України з ENTSO-E. Остаточна синхронізація запланована на 2023 рік.