Новини компанії

Ситуація на ринку електроенергії знаходиться під контролем РНБО

Рада національної безпеки та оборони України відстежує ситуацію на електроенергетичному ринку країни, зараз вона знаходиться під контролем. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данилов.

"Те, що відбувається на ринку електроенергії, знаходиться під контролем. Ми відстежуємо ситуацію, пов'язану з цим інцидентом, хоча слово інцидент не дуже коректне. Ми розуміємо, що там відбувається ", - сказав Данилов.

Відповідаючи на питання про те, чи буде РНБО виносити питання обвалу цін на ринку електроенергії, Данилов сказав: "Чи треба буде для цього засідання РНБО, я зараз сказати не можу. Остаточне рішення щодо порядку денного приймає президент як глава РНБО ".

Нагадаємо, раніше Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), звинуватила групу ДТЕК Ріната Ахметова в маніпулюванні цінами на оптовому ринку електричної енергії, що призвело до її обвалу на початку червня до історичних мінімумів.

За даними НКРЕКП, попит на цьому сегменті ринку впав на 40% через те, що трейдер "Д.Трейдинг" з холдингу ДТЕК Ріната Ахметова перестав закуповувати електроенергію на РДН, перейшовши на прямі договори. При цьому, значний портфель постачання електроенергії ДТЕК належить до внутрішньогрупового продажу, коли електроенергія поставляється підприємствам з групи СКМ Ріната Ахметова.

Здебільшого, в результаті того, що "Д.Трейдинг" повів значну частину попиту з РДН, ціна опустилася з 1450 грн / МВт-год 1 липня до 426 грн / МВт-год 4 липня.

Після цього НКРЕКП на екстреному засіданні в неділю, 4 липня, встановила мінімальну ціну електроенергії на Ринку на добу вперед (РДН), обмежила обсяг внутрішньогрупових продажів електроенергії до 50% і зобов'язала операторів систем розподілу (обленерго) і оператора системи передачі ("Укренерго") закуповувати на РДН 95% електроенергії для технологічних втрат замість 50%.

Після вжитих НКРЕКП рішень, ціна на оптовому ринку електричної енергії "на добу вперед" на 6 липня в торговельній зоні ОЕС України, в порівнянні з показником на 5 липня підвищилася на 81% - до 916,06 грн за МВт-год.