Новини компанії

В Україні буде створено електронну систему енергетичного контролю в рамках його нової моделі

Українська Державна інспекція енергетичного нагляду пропонує створення електронної системи енергетичного контролю в галузях електроенергетики, теплопостачання та ринку природного газу в рамках нової моделі державного контролю.

Законопроєкт "Про державний енергетичний контроль" передбачає автоматизацію процесів планування та проведення заходів державного енергетичного контролю, підготовку, формування та контроль виконання розпорядчих документів органу державного енергетичного контролю та обробку результатів моніторингів, технічних аудитів тощо. Це зумовлено потребою забезпечення можливості імплементації вимог ЄС до чинного законодавства України та дієвого державного впливу на суб’єктів господарювання з підготовки об’єктів енергетичної інфраструктури до проходження опалювального періоду, забезпечення сталого та безпечного постачання електричної енергії та природного газу. Законопроєкт також урегульовує питання здійснення державного контролю за технічним станом і експлуатацією енергообладнання та мереж.

Наразі порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сферах електроенергетики, теплопостачання та ринку природного газу в Україні визначається Законом "Про державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності" та рядом інших законів, що регулюють діяльність у галузі енергетики. Однак, згідно з висновками Держенергонагляду, існуюча система не забезпечує ефективного державного контролю, оскільки базується на застарілих методах та процедурах.

Створення нової електронної системи енергетичного контролю в Україні має на меті вдосконалення системи державного контролю в сфері енергетики, забезпечення якісного та безпечного функціонування енергетичної інфраструктури, а також забезпечення виконання вимог ЄС. Застосування сучасних технологій та електронних засобів контролю дозволить зменшити людський фактор у процесах контролю, забезпечити ефективний моніторинг стану енергетичної інфраструктури та зменшити ризик виникнення аварій.

Законопроєкт ще має пройти ряд процедур та отримати затвердження від Верховної Ради України, але його прийняття дозволить покращити якість державного контролю в галузі енергетики та забезпечити виконання вимог ЄС у цій сфері.