Новини компанії

Аукціон на маневрову генерацію і перші “зелені” аукціони

Ольга Буславець, виконуюча обов’язки міністра енергетики України, очікує у 2021 р. проведення перших “зелених” аукціонів та аукціону на продаж маневрової генерації.


Ольга Буславець вважає, що уряд вдосконалив аукціонну модель підтримки відновлюваних джерел, завдяки чому підприємства “зеленої” генерації підвищуватимуть конкуренцію та знижуватимуть ціну. Вдосконалена модель розпочне роботу у 2021 р. У законопроекті №3658 вказано, що цінова пропозиція учасника аукціону “зеленої” генерації, який проводиться до 31-го грудня 2024 р., для вітрової та сонячної генерації не може перевищувати 9 євроцентів за 1 кВт*год, після 1-го січня 2025 р. - не може перевищувати 8 євроцентів за 1 кВт*год. Цінові пропозиції для виробників енергії із інших альтернативних джерел (за виключенням сонячної, вітрової енергії, виробленої мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями, а також енергії коксівного та доменного вугілля) — не можуть перевищувати 12 євроцентів за 1 кВт*год. Законопроект також зберігає щорічне встановлення Кабінетом міністрів України квот на підтримку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.


Міністерство енергетики співпрацює з міжнародними організаціями для відпрацювання оптимальних місць і обсягів квот для будівництва нових об’єктів відновлюваної енергетики.


За словами Ольги Буславець, уже розроблений порядок конкурсів на високоманеврову генерацію, потрібно внести уточнення в діюче законодавство. Нинішня потреба у додатковій високоманевровій потужності — близько 2 ГВт.


Ольга Буславець вважає, що найкращі місця для газопоршневої генерації — майданчики, на яких розміщені застарілі теплоелектроцентралі. Модернізувати їх нема жодного сенсу, вони можуть допрацьовувати свої ресурси до будівництва на їх місцях нової генерації.