Новини компанії

Зростання цін на електроенергію

Як повідомив виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Бойко, станом на сьогоднішній день перехресне субсидіювання на ринку складає від 65 до 70 млрд грн на рік та суттєво ускладнює введення фінансової моделі механізму покладання спеціальних обов’язків. За його словами, при фінансовій моделі у всіх учасників ринку однакові конкурентні умови. За моделі, яка діє зараз, постачальники купують електричну енергію за ринковими цінами, а продають населенню зі збитком для себе.


Юрій Бойко повідомив, що ринкова ціна електроенергії складає 1 грн 40 коп за 1 кВт*год. З 1-го січня 2021 р. вартість доставки зросте (враховуючи новий тариф на передачу і впроваджені RAB-тарифи) і становитиме 1 грн 37 коп за 1 кВт*год. Повна ринкова ціна електроенергії становитиме 2 грн 77 коп за 1 кВт*год, а тариф для населення при цьому становить 1 грн 4 коп за 1 кВт*год. Компенсація для населення складе 60 млрд 500 млн грн.


За словами Юрія Бойка, доведеться знизити перехресне субсидіювання, щоб перейти до фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків.


У Міністерстві енергетики вже анонсували подорожчання електроенергії для населення. Ведеться робота для прийняття оптимального зваженого рішення, яке планують прийняти до кінця грудня 2020 р.