Новини компанії

Нові повноваження “Гарантованого покупця”

28-го жовтня Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка значно лібералізує проведення аукціонів із продажу електроенергії з відновлюваних джерел державному підприємству “Гарантований покупець”.


Відповідно до постанови, “Гарантований покупець” самостійно визначатиме час торгів, терміни виконання двосторонніх договорів та обсяг пропозиції електроенергії на продаж.


Завдяки цим умовам “Гарантований покупець” зможе розширити часові проміжки укладення двосторонніх договорів.


Раніше “Гарантований покупець” міг реалізовувати електроенергію з відновлюваних джерел на наступний місяць - до закінчення поточного місяця, на другу та третю декаду поточного місяця — до 8-го числа поточного місяця, на третю декаду поточного місяця — до 18-го числа поточного місяця.


У Кабінеті міністрів також заборонили покупцям вносити заявки на аукціони за ціною, яка нижча від стартової (визначається “Гарантованим покупецем”).


28-го вересня цього року Кабінет міністрів прийняв постанову, яка дала підприємству можливість реалізовувати електроенергію з відновлюваних джерел за двосторонніми контрактами, і визначив формулу розрахунку мінімальної початкової ціни.