Новини компанії

Україна розраховує отримати перші квоти на експорт е/е від ENTSO-E в 100 МВт наступного тижня

Україна розраховує отримати від континентальної мережі ENTSO-E перші квоти на експорт електроенергії в Європу в розмірі 100 МВт наступного тижня, повідомив радник прем'єр-міністра, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко.

"Наступного тижня, думаю, вже будемо розуміти обсяги і їх розподіл між сусідніми системними операторами (Словаччина, Угорщина і Румунія). Розраховуємо на раніше анонсовані 100 МВт, щодо їхнього розподілу між країнами ще триває дискусія", – сказав Бойко.

За його словами, НЕК "Укренерго" виконала всі шість технічних передумов, які були необхідні для початку експорту української електроенергії до Європи, що було підтверджено 8 червня фактом наданого ENTSO-E дозволу.

При цьому він наголосив, що таке рішення ENTSO-E є результатом важкої і тривалої роботи з боку України.

"Ми домоглися результату не за один день і не за один місяць. Це були важкі професійні переговори, багато компромісних рішень дали змогу скласти реалістичний, з урахуванням сьогоднішніх реалій, покроковий план відкриття і поступового збільшення експортних поставок електроенергії", – зазначив Бойко.

Водночас він уточнив, що зараз ще відпрацьовуються окремі моменти на технічному та організаційному рівнях за запитами ENTSO-E.

8 червня поточного року оператори систем передачі континентальної Європи дали позитивну відповідь на запит НЕК "Укренерго" щодо відновлення експорту електроенергії з України після синхронізації її енергосистеми з європейською 16 березня. В "Укренерго" пояснили, що для початку поетапного збільшення чистої пропускної здатності експортного напрямку необхідно було виконати шість технічних передумов для схвалення регіональної групи континентальної Європи.

Слідом за схваленням ENTSO-E повинна узгодити перші квоти на експорт на додачу до обсягів у напрямках Польщі та Молдови, які "Укренерго" після перерви, пов'язаної з процесом синхронізації, відкрила в березні і травні відповідно.

До Польщі ДТЕК експортує на рівні 210 МВт, до Молдови НАЕК "Енергоатом" – на рівні 150 МВт. Загалом пропускна здатність зв'язків за цими напрямками становить не більше 800 МВт.


2022-06-20 12:46