Новини компанії

Україна отримала статус повноправного члена ENTSO-E

Україна досягла значного прогресу в реформуванні свого енергетичного сектору, особливо ринку електроенергії, заявила заступниця генерального директора Генерального директорату з енергетики Європейської комісії Мехтільд Версдорфер.

"Попри війну, у реформуванні ринку електроенергії, Україна зробила багато позитивних кроків. Ми також спостерігаємо за реформою газового ринку. Тут також досягнуто значний прогрес. Отже, я думаю, що в цілому Україна зробила дуже хорошу роботу", - сказала Версдорфер.

Цей прогрес був відзначений також рішенням вищого керівного органу ENTSO-E - Генеральної Асамблеї - про надання НЕК «Укренерго» статусу повноправного члена об'єднання. Це означає, що Україна стала невід’ємною частиною «енергетичного Євросоюзу». З 1 січня 2024 року оператор української енергосистеми стане 40-м членом ENTSO-E.

Отримання статусу повноправного члена ENTSO-E дає Україні ряд переваг, у тому числі:

🔹 Право голосу під час засідань Генеральної Асамблеї та Правління ENTSO-E, тобто можливість впливати на прийняття стратегічних рішень щодо функціонування та розвитку загальноєвропейської енергетичної мережі;
🔹 Можливість брати участь у проектах розвитку загальноєвропейської енергетичної мережі;
🔹 Підвищення енергетичної безпеки та стійкості енергосистеми України.

Об'єднання української енергосистеми з мережею континентальної Європи, а тепер і отримання НЕК «Укренерго» статусу повноправного члена ENTSO-E знаменують досягнення ще однієї важливої віхи для України на шляху до євроінтеграції. Це – важливий історичний крок, який значною мірою сприятиме підвищенню енергетичної безпеки, стійкості нашої енергосистеми, а також стабільності електропостачання", - зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За словами Версдорфер, під час засідання Ради міністрів Енергетичної спільноти було обговорено також підтримку, яку потребує Україна.

"І це є важливим пріоритетом для Європейської Комісії, а також для Енергетичної спільноти", - додала вона.

За словами Кудрицького, отримання статусу повноправного члена ENTSO-E дасть Україні можливість брати участь у проектах розвитку загальноєвропейської енергетичної мережі, а також сприятиме підвищенню енергетичної безпеки України.

У цілому, отримання Україною статусу повноправного члена ENTSO-E є важливим досягненням на шляху до євроінтеграції та сприятиме підвищенню енергетичної безпеки країни.