Новини компанії

Зміни у врегулюванні небалансів ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, вносить зміни в Правила ринку. Зміни стосуються врегулювання небалансів на ринку та мають стимулювати учасників ринку функціонувати згідно їхніх торгових графіків.

Раніше для компаній-учасників ринку балансуючий ринок виконував функцію додаткового майданчика для торгівлі електричною енергією, з можливістю отримання значного прибутку на врегулюванні небалансів, хоча на балансуючому ринку мають бути передбачені санкції за прорахунки. Державний регулятор змінює підхід до платежів за небаланси.

У випадку негативного небалансу, коли у учасника ринку дефіцит електричної енергії за його торговим графіком, а ціна небалансу нижча, ніж ціна на ринку на добу наперед, платіж за небаланс від учасника ринку буде визначений як ціна на ринку на добу наперед, збільшена на підвищуючий коефіцієнт. У випадку, коли ціна небалансу вища, ніж ціна на ринку на добу наперед, платіж за небаланс буде визначений як ціна небалансу, збільшена на підвищуючий коефіцієнт.

У випадку позитивного небалансу, коли в учасника ринку профіцит електричної енергії за його торговим графіком, при ціні небалансу, меншій за ціну на ринку на добу наперед, плата учаснику ринку визначатиметься як ціна небалансу, зменшена на понижуючий коефіцієнт. При ціні небалансу, вищій за ціну на ринку на добу наперед, платіж визначатиметься як ціна на ринку на добу наперед, зменшена на понижуючий коефіцієнт.

Зміни у Правилах ринку збільшать відповідальність компаній-учасників ринку та будуть стимулювати виробництво та споживання електричної енергії, так як небаланс у учасника ринку завжди призводитиме до збитків.