Новини компанії

Затримка розрахунків держустанов за енергоносії може призвести до дестабілізації ринку е/е

Платежі бюджетних установ за енергоносії, в тому числі електричну енергію, затримуються через особливості роботи Казначейства під час воєнного стану. Затримка фінансування цих установ може призвести до дестабілізації фінансового стану постачальників, їх подальшого потрапляння в «Дефолтний» статус та унеможливлення роботи на ринку.

Про це йдеться в зверненні ГС "Енергетичний Союз" до USAID, Енергетичного Співтовариства, Міністерства енергетики, НКРЕКП та оператора системи передачі «НЕК «Укренерго».

«Казначейство та органи Казначейства здійснюють платежі за дорученнями клієнтів з урахуванням ресурсної забезпеченості єдиного казначейського рахунка в такій черговості, що здійснення розрахунку за електричну енергію не наступить ніколи. Необхідно віднести платежі за електричну енергію до пріоритетної оплати», - йдеться у зверненні.

У звʼязку із цим, постачальники електричної енергії вказують на необхідності внесення змін до наказу Міністерства енергетики № 148 щодо граничних термінів сплати за послуги оператору системи передачі для застосування статусу «Переддефолтний» з 15 числа на 30 число місяця наступного за розрахунковим.

Також, в спілці постачальників електроенергії йдеться про те, що існує проблема невиконання фінансових зобов’язань з боку «Гарантованого покупця» перед постачальниками універсальної послуги. Загальна сума фактичної заборгованості досягла декількох мільярдів гривень.

«Відсутність цієї оплати спричиняє несплату НЕК «Укренерго» послуги з передачі, і як наслідок, постачальник універсальної послуги потрапляє у статус «Переддефолтний» та отримує електричну енергію далі з балансуючого ринку. Це призводить до зростання ціни на електричну енергію для кінцевого споживача, але не до збільшення розрахунків, що лише погіршує вищезазначену проблему», - вказано в зверненні.

Також, постачальники електричної енергії вимагають, щоб застосування статусів «Переддефолтний» та «Дефолтний» не стосувались сплати за послуги з розподілу електричної енергії.

За даними громадської спілки, зараз 43 постачальника електроенергії за вільними цінами мають проблеми із невідповідністю виставлення рахунків за послуги з розподілу до фактично спожитих обсягів клієнтами-підприємствами, особливо на територіях, де ведуться бойові дії.

Джерело

2022-05-26 12:10