Новини компанії

Франція хоче включити атомну енергію до списку "зелених"

Президент Франції Еммануель Макрон підтримує включення ядерної енергетики до таксономії «зеленого» фінансування. «Зелена» таксономія – це перелік стійких видів діяльності, які необхідно інвестувати задля досягнення вуглецевої нейтральності.

Про це він заявив у своєму зверненні до Європейського комітету регіонів, повідомляє EURACTIV.

Макрон також наголосив, що відновлювані джерела мають непостійний характер.

«Наша стратегія – декарбонізувати нашу економіку. Для цього нам потрібні відновлювані джерела енергії», – сказав він, зазначивши, що вони «непостійні та, отже, не можуть повністю замінити навіть з нашими міжмережевими сполуками (у Європі – ред.) безперервні джерела виробництва електроенергії, такі як газ або атомна енергетика".

Однак, за його словами, атомна енергетика належить до джерел енергії, які «виділяють меншу кількість СО2, ніж, наприклад, газ.

Оскільки пріоритетом Євросоюзу є відмова від викопного палива, починаючи з найбільш забруднюючого – вугілля, Макрон сказав, що держави рухатимуться у бік газу та ядерної енергетики.

"Споживання більшої кількості газу означає імпорт російського або турецького газу", - додав він, стверджуючи, що це призведе до "ситуації підвищеної залежності".

Європейська комісія має прокоментувати у найближчі кілька днів класифікацію ядерної енергетики у рамках таксономії «зеленого» фінансування ЄС.