Новини компанії

Президент підписав Закон про REMIT

Закон про REMIT, що вносить зміни до деяких законів України з метою запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, був підписаний Президентом і повернутий для розгляду Верховною Радою України. Цю інформацію оприлюднили на порталі Верховної Ради України.

Закон містить положення, спрямовані на впровадження заходів протидії зловживанням, заборону маніпулювання, розкриття інсайдерської інформації, обов'язкове повідомлення про підозрілі операції та проведення розслідувань зловживань.

Поміж інших внесених змін також є продовження технічних умов для об'єктів відновлюваної енергетики (крім сонячних електростанцій) на 2 роки до 31 грудня 2024 року, продовження pre-PPA (попередні угоди про придбання електроенергії) на рік та визначення розподілу коштів «Укренерго» від перетину за весь 2023 рік (10% на обслуговування та збільшення пропускної спроможності, 45% на виплату боргів на балансуючому ринку, 45% на виплату «Гарантованому Покупцю»).

Як повідомлялося раніше, на другому етапі роботи над цим законом буде розроблятися та поступово впроваджуватися нормативно-правова база, необхідна для виконання вимог закону.

Крім того, на даному етапі Регулятором (НКРЕКП) будуть виконуватися наступні завдання:

  • Реєстрація учасників оптового енергетичного ринку після прийняття відповідного Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку НКРЕКП.
  • Створення національного Реєстру учасників оптового енергетичного ринку та його публікація на офіційному веб-сайті НКРЕКП.
  • Публікація інсайдерської інформації на веб-сайтах учасників ринку через 9 місяців після початку функціонування платформи інсайдерської інформації.
  • Забезпечення проведення розслідувань зловживань на оптовому енергетичному ринку.
  • Забезпечення функціонування платформ інсайдерської інформації Оператора ГТС (газотранспортна система) та Оператора системи передачі електроенергії.