Новини компанії

НОВА РУБРИКА "ПРО НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ" ТЕМА №2 "ПОСТАЧАЛЬНИК УНІВЕРСАЛЬНИХ ПОСЛУГ"

Темою №2 в нашій новій рубриці буде — Постачальник універсальних послуг


Постачальник універсальних послуг — це новий суб’єкт ринку електричної енергії. Його основним обов’язком є постачання електричної енергії виключно населенню та малим непобутовим споживачам (суб’єкт малого підприємництва, з електроустановками не більше 1 кВ, який купує електричну енергію для власного споживання). Тобто, усім іншим споживачам електричної енергії (непобутовим) постачання здійснюють інші постачальники.


До основних ознак Постачальника універсальних послуг можна віднести:


  • Виключна категорія споживачів, котрі можуть користуватися такими послугами (як зазначено вище);

  • Обов’язок укладання договору постачання електричної енергії з усіма такими споживачами, які знаходяться на території здійснення його діяльності. Це також означає те, що, наприклад, житель Полтави не зможе змінити умовно кажучи «Полтаваенергозбут» на «Київенергозбут».

  • Ціни формуються за методикою, встановленою регулюючим органом (НКРЕКП). Вони не є ринковими, як у інших постачальників.

Слід зазначити, що згідно законодавства, функції постачальників універсальних послуг у наступні 2 роки зможуть виконувати виключно електропостачальники, створені у результаті здійснення заходів з відокремлення операторів системи розподілу - тобто постачальники, створені обленерго. По закінченню зазначеного періоду, визначення постачальника універсальних послуг буде здійснюватися за результатами відкритого конкурсу.#energy365 #energy #електроенергія #енергетика