Новини компанії

Очікуємо на прийняття нових тарифів на передачу та розподіл на 2023 рік

Сьогодні, 09.12.2022, усі учасники ринку електричної енергії та споживачі очікували на прийняття рішення про встановлення нових тарифів на 2023 рік, зокрема:

-       тариф на послуги з передачі електричної енергії – 449,72 грн/МВт.год (+30% до чинного);
-       тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління – 134,11 грн/МВт.год (+115%);
-       тарифи на послуги з розподілу електричної енергії:Проте, НКРЕКП перенесла рішення про встановлення тарифів через необхідність їх перерахунку.

Так, голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що була проведена робота з усіма кредиторами стосовно можливості реструктуризації виплат по кредитах на 2023 рік. Від трьох державних банків отримано погодження реструктуризації «тіла» кредиту.

Що стосується ЄБРР, ЄІБ та Світового банку, за словами Кудрицького, банки повідомили про неможливість такої реструктуризації через юридичні процедури.
Враховуючи зазначене, пропонується включити до тарифу на передачу на 2023 рік суму, необхідну на виплату «тіла» по зазначеним кредитам міжнародних фінансових установ.
Нагадаємо, що в обґрунтуванні до поточного рівня тарифу на передачу електричної енергії, витрати на повернення «тіла» кредитних коштів, отриманих за кредитними угодами з міжнародними фінансовими інституціями протягом минулих періодів визначено на нульовому рівні.
Таким чином, очікуємо збільшення запропонованого тарифу на передачу електроенергії та перерахунку тарифів на диспетчеризацію та розподіл.