Новини компанії

Незвичайний вітрогенератор, який може стати майбутнім вітряної енергетики

Іспанська компанія Vortex Bladeless розробила і виготовила перші дослідні зразки дуже незвичайних вітряних генераторів, які не мають традиційних лопатей. Зазвичай, за потужністю такий генератор не може навіть йти в порівняння з величезними сучасними турбінами, але його призначення полягає в зовсім іншому - його наявність має заповнити практично порожню нішу у видобутку екологічно чистої енергії. Більш того, такі генератори, які називаються вихровими резонансно-вібраційними генераторами, дозволять отримувати енергію, не створюючи шуму і не надаючи згубного впливу на навколишнє середовище, як звичайні турбіни.


Основою конструкції нового вітрогенератора є легкий довгий циліндр, що стоїть вертикально на пружному пруті. Під впливом сили вітру циліндра здійснює коливальні рухи, подібно високим надувним фігурам, які встановлюються в рекламних цілях перед супермаркетами, автомайстерні та т.п. Коливання циліндра перетворюються в електричну енергію й ефективність такого перетворення досить висока внаслідок використання деяких інженерних рішень.


Представники компанії Vortex Bladeless повідомляють, що їх генератор працює досить ефективно навіть в умовах відносно слабкого вітру. А відсутність лопатей з гострими крайками робить цей генератор більш безпечним для навколишнього середовища, ніж традиційні турбіни, лопаті яких є смертельною небезпекою для птахів, кажанів. Крім цього, генератори Vortex Bladeless не створюють перешкод, обладнанню, що працює поруч, наприклад, радарів цивільних аеропортів і військових аеродромів, а створюваний ними шум настільки слабкий, що його ледве-ледве можна розрізнити людським вухом. І ще одним важливим фактором є те, що генератори Vortex Bladeless менш помітні й вони будуть менше псувати навколишні краєвиди, ніж високі турбіни з лопатями.


Як уже згадувалося вище, генератори компанії Vortex Bladeless повинні заповнити одну з порожніх зараз ніш в області вітряної енергетики. Такі генератори можуть бути використані в межах міст та інших поселеннях, там, де завжди є потреба в екологічно чистій енергії, але через ряд зрозумілих причин немає можливості установки традиційних турбін. Цілком може бути, що в не такому вже й далекому майбутньому колона генератора Vortex Bladeless може з'явитися й у вас в задньому дворі вашого будинку.