Новини компанії

Україна запустила лінію електропередачі з Польщею після модернізації

«Укренерго» та польський оператор системи передачі PSE модернізували лінію електропередачі між Польщею та Україною, йдеться у релізі НЕК. Відновлений інтерконектор успішно відпрацював три дні в тестовому режимі з 27 квітня.

«Українська енергосистема отримала новий міцний зв’язок з Європою – «Укренерго» спільно з польським оператором системи передачі електроенергії PSE модернізували потужну лінію електропередачі між Польщею та Україною. Відновлений інтерконектор з Польщею функціонує з 27 квітня 2023 року і успішно відпрацював 3 дні в тестовому режимі. Ця міждержавна лінія електропередачі означає додаткову надійність роботи української енергосистеми як частини європейської енергомережі», - вказують в «Укренерго».

Загальна протяжність лінії сягає майже 400 км, понад 70% з них проходить територією України. Лінія підключена до магістральної енергомережі через відкритий розподільний пристрій на одному з українських енергооб’єктів. Основний обсяг робіт був виконаний у цьому вузлі, щоб вироблена українською енергосистемою електроенергія могла бути перетворена на європейську напругу 400 кВ та передана до Європи. 125 фахівців (45 співробітників «Укренерго» та 80 підрядників) працювали на будівництві об’єкта з боку України протягом п’яти місяців під час війни.

Загальна вартість проєкту склала 350 мільйонів гривень.

Тестові перетоки наразі продовжуються.
В польському операторі системи Polskie Sieci Elektroenergetyczne вже оголосили про проведення одностороннього аукціону з розподілу пропускної спроможності на 15-31 травня. За опублікованим анонсом, запропонована потужність за напрямом Україна-Польща - 200 МВт, Польща-Україна - 350 МВт.

Енергетичне сполучення Хмельницька АЕС-Жешув, яке не діяло з 90-х років минулого століття, буде відновлено впродовж кількох тижнів, сказав 16 березня під час конференції «E23: PL for UA – Польсько-українське партнерство у розбудові енергетичної безпеки майбутнього» уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Матеуш Бергер.

У 2022 році Україна експортувала електроенергію до ЄС протягом червня–жовтня та заробила на цьому майже $590 млн, за даними Державної митної служби. Цьому сприяли високі ціни на електроенергію у ЄС: у Словаччині та Румунії ціна за 1 МВт·год становила $400, тоді як в Україні – $89.