Новини компанії

Десять країн ЄС виступили за розвиток ядерної енергетики через зростання цін на газ

Рішення європейського енергетичної кризи, зав'язане на волатильності цін на газ − це розвиток ядерної енергетики та включення даного сектора в «зелений» список галузей, складений Єврокомісією. Цю тезу представили 10 урядів країн Євросоюзу, написавши статтю про важливість розвитку ядерної енергетики.

Текст опублікував Le Figaro. Її авторами стали міністр економіки фінансів і відновлення Франції Брюно Ле Мер, а також прем'єри, міністри економіки та міністри енергетики Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Хорватії та Чехії.

На думку авторів матеріалу, мирний атом сприяє стабільності в енергетичному секторі за допомогою захисту споживача від коливання цін і підтримці незалежності Європи в енергетичному аспекті. Поміж інших ефектів застосування атомної енергетики - формування мільйона робочих місць в Європі, розвиток європейської промисловості, а також допомогу в боротьбі зі змінами клімату.

Міністри енергетики та економіки наполягають на включенні атомної енергетики в європейську таксономію до кінця 2021 року.

«Підвищення цін на енергію вказує, наскільки важливо нам якомога швидше скоротити нашу енергетичну залежність від іноземних держав. Очевидно, що напруженість з постачання енергоносіїв буде ставати надалі все більш частим явищем», - говориться в статті. Її автори вважають, що ЄС потрібно диверсифікувати джерела постачання.

Представники уряд 10 країн вважають, що ядерна енергетика зможе захистити від волатильності цін на енергію. Як приклад наводиться ситуація з цінами на газ. Крім того, автори вважають, що ядерна енергетика «грає найважливішу роль в захисті клімату».