Новини компанії

Міненерго затвердило критерії для внесення в «чорний список» покупців електроенергії


Міністерство енергетики України затвердило критерії для внесення в «чорний список» покупців електроенергії.

За порушення умов двосторонніх договорів купівлі-продажу електроенергії недобросовісних покупців тимчасово не допускатимуть до наступних електронних аукціонів на Українській енергетичній біржі (УЕБ).

Таке рішення вчора прийняв аукціонний комітет з продажу електроенергії за двосторонніми договорами, який сьогодні провів перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко. Участь в засіданні взяли представники НКРЕКП, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, ДП «Гарантований покупець», Української енергетичної біржі, державних генеруючих компаній.

«Сьогодні ми прийняли рішення, яке обмежить махінації та спонукає учасників ринку не вдаватися до маніпуляцій, а діяти за чесними правилами. Це рішення тимчасове, до 1 вересня, але воно допоможе найближчим часом стабілізувати ситуацію на ринку електроенергії », - зазначив Юрій Власенко.

Так, аукціонний комітет проголосував за внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на Товарній біржі «Українська енергетична біржа». Зміни засновані на пропозиціях УЕБ, з урахуванням зауважень з боку НКРЕКП і учасників ринку.

Згідно зі змінами, продавець електроенергії має право ініціювати внесення в «чорний список» покупця, який порушив узяті на себе зобов'язання по двостороннім договором купівлі-продажу електроенергії. Для цього продавець повинен представити обґрунтовану заяву організатору аукціонів - Української енергетичної біржі.

Винятковий список критеріїв для подачі такої заяви: нереєстрація покупцем в системі управління ринками куплених обсягів електроенергії; відсутність своєчасної оплати з боку покупця (підтверджується випискою з банку); розірвання договору покупцем в односторонньому порядку.

В такому випадку несумлінного покупця не допускатимуть до наступних аукціонів з продажу електроенергії протягом 6 місяців.

Водночас якщо покупець виконав зобов'язання за договором, то його можуть знову допустити до участі в торгах. Це також відбувається за письмовою заявою продавця та доданих до неї документів, що підтверджують факт врегулювання обставин.

До 1 вересня Міненерго спільно з НКРЕКП і учасниками ринку має розробити зміни для системного вирішення, яке буде закріплено відповідною постановою Кабміну. Це рішення повинно встановити постійні правила, запобігати проявам неринкової поведінки учасників ринку електроенергії.