Новини компанії

В Італії електроенергія подорожчає на третину - уряд виділить 3 млрд євро, щоб стримувати зростання

В Італії з 1 жовтня тарифи за електрику збільшаться на 29,8%, а за газ - на 14,4%. Крім того, очікується, що до кінця 2021 року рахунки за комуналку в країні виростуть ще.

Рекордне підвищення тарифів означає, що середньостатистична сім'я віддасть за комунальні послуги за рік на 300 євро більше. Про зростання цін італійський регулятор Arera оголосив у вівторок, 28 вересня.

Журналісти відзначили, що вартість електрики та природного газу виросла дуже різко попри втручання уряду. Однак раніше передбачалося, що підвищення складе 40% і 30% відповідно.

В результаті влада пообіцяла виділити додаткові 3 млрд євро, щоб стримувати темпи зростання.

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі відзначав: ці заходи будуть спрямовані в першу чергу на самих бідних і уразливих жителів Італії.

"Ми вирішили скасувати в останньому кварталі року системні витрати на газ для всіх і на електроенергію для сімей і невеликих компаній", - сказав міністр.

Системні витрати в Італії - це додаткова плата, що додається до рахунків, яка покриває великий спектр витрат: від преференцій для поновлюваних джерел енергії до виведення з експлуатації атомних електростанцій.

Прем'єр-міністр Італії вказав, що багато факторів підвищення тарифів є тимчасовими, але закликав до довгострокових дій, в тому числі на європейському рівні, для розв'язання проблеми.

Додамо, що більшу частину використовуваної електроенергії Італія зараз імпортує.