Новини компанії

Підтримка енергетичних проектів України

Голова постійного представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон повідомив, що банк зможе виділити Україні кошти для реалізації енергоефективних і енергетичних проектів, якщо вони будуть обгрунтованими і нестимуть мінімальні або нульові ризики.

Жан-Ерік де Загон також зауважив, що у банку багато можливостей для взаємодії з українським урядом, і у банку в Україні є портфель з мільярдними коштами і багато завдань у сфері енергоефективності.

У Європі мають велике значення чітко визначені терміни досягнення кліматичних змін, і Україні важливо це враховувати.

Серед цікавих у майбутньому для банку проектів — розвиток біоенергетики. Біомаса заслуговує особливої уваги як інструмент декарбонізації. Процес досить дорогий, однак ресурси, які в України є сировиною для відновлюваної енергетики, необхідно переробляти.

Жан-Ерік де Загон зауважив, що газотранспортна система України потребує модернізації. Наявну інфраструктуру потрібно розвивати.

Для донорів, готових фінансувати проекти в Україні, важливі збалансованість позицій на енергетичному ринку і законодавчі ініціативи для відповідності українського законодавства європейським вимогам. Українському уряду потрібно буде переглянути позицію щодо теплових і атомних електростанцій.