Новини компанії

Естонія та Латвія розробляють екстрені заходи підтримки населення в умовах енергокризи

У жовтні 2021 року естонський уряд розробив інструменти підтримки громадян та бізнесу у розмірі 245 млн євро і зараз готує нові способи підтримки. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Було скасовано підвищення акцизів, заплановане ще за минулого уряду, на 50% знижено ціну мережевої послуги на електрику і на 100% - ціну мережевої послуги на газ для всіх споживачів.

Крім того, було впроваджено адресний інструмент підтримки, що дозволяє компенсувати 80% зростання цін на електрику, газ та центральне опалення для сімей з доходом нижче за середній. Обговорюється введення верхньої межі біржової ціни на електроенергію та обнулювання мережевої плати для підприємств.

У латвійській зоні торгівлі електроенергією у 2021 році середня ціна на електроенергію склала 88,78 євро за МВтч, що у 2,6 раза більше, ніж у 2020 році.

Уряд країни вже затвердив п'ять різних видів підтримки на загальну суму близько 200 млн євро. Уряд Латвії на додаток до вже затверджених механізмів підтримки цього тижня ухвалить рішення і про інші заходи.

Президент Латвії Егіл Левітс виступив за впровадження механізмів підтримки та компенсації зростання цін на енергоресурси, особливо для таких малозахищених соціальних груп, як пенсіонери. Минулого тижня електроенергія у країнах Балтії подорожчала. Середня ціна на електроенергію в Естонії підвищилася до 161,2 євро за МВтч, у Латвії – до 165 євро за МВтч, а в Литві – до 172,4 євро за МВтч.