Новини компанії

Міненерго затвердило прогнозний баланс електроенергії на 2022 рік

Міністерство енергетики затвердило прогнозний баланс електроенергії на наступний рік, який передбачає збільшення виробництва електроенергії на 2,5% – до 161 млрд кВт/год.

Про це повідомив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, передає пресслужба Міненерго.

Зазначається, що 52% електроенергії в країні має виробити атомна генерація – майже 84 млрд кВт/год. До того ж у січні-лютому 2022 року навантаження на АЕС зросте майже на 22% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Обсяг відновлюваної енергетики у прогнозному балансі на 2022 рік також збільшено на 21% у порівнянні з 2021 роком – до 15 млрд кВт/год.

Водночас теплові електростанції наступного року мають виробити 42 млрд кВт/год., ТЕЦ та когенерація – 9,8 млрд кВт/год., ГЕС та ГАЕС – сумарно 8,6 млрд кВт/год.

У Міненерго наголосили, що на сьогодні основне навантаження в енергосистемі України несе атомна генерація. Станом на 26 листопада з 15 атомних енергоблоків працюють 13, які несуть навантаження близько 12 тис. МВт.

Теплова генерація забезпечена необхідним енергоресурсом для балансування енергосистеми.

"Вугілля постачається ритмічно. Обсяг постачання протягом листопада має скласти близько 1,8 млн тонн вугілля, з яких понад 1,5 млн тонн – вугілля власного видобутку, а близько 300 тис. тонн – імпортоване", – зазначив Власенко.