Новини компанії

Вартість вітрової та сонячної енергії компенсується користю для здоров'я

У США опубліковано дослідження «Користь для здоров'я в кіловат-годинах: використання даних EPA для аналізу економічної ефективності заходів з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії», засноване на даних Агентства з охорони навколишнього середовища Сполучених Штатів (EPA).

Економічна оцінка зовнішніх ефектів, які прямо не враховуються в фінансових моделях проєктів і цінах, є окремою галуззю досліджень, яка часто не береться до уваги.

«Передчасна смертність в США, викликана забрудненням повітря дрібними частинками, оцінюється в 100000 осіб в рік», - зазначають автори з посиланням на наукове дослідження.

Результати роботи показують, що вартість нових вітрових і сонячних електростанцій може бути повністю компенсовано значною користю для здоров'я населення завдяки чистішому повітрю.

У доповіді оцінювався вплив від скорочення енергетичного використання (спалювання) викопного палива на витрати, пов'язані з втратою продуктивності, госпіталізацією та ін. Оцінка проводилася по різних регіонах США і різних ресурсів (великомасштабна і розподілена сонячна енергетика, наземна і морська вітроенергетика, енергоефективність), результати виражені в центах на кіловат-годину.

Скорочення викидів дає однаковий ефект в грошовому вираженні, незалежно від методу. Водночас витрати на різні методи/технології можуть сильно відрізнятися.

«Результати EPA дивовижні», - зазначають автори доповіді. «Користь для здоров'я тільки від вітрової або сонячної енергетики може перевищити повну вартість цих ресурсів, в той час, як енергоефективність продовжує підтверджувати, що вона повинна бути першим паливним ресурсом».

На графіку показана оцінка вигод для здоров'я від нових сонячних і вітрових електростанцій в різних регіонах США.

Важливо відзначити, що оцінка EPA не враховує кліматичні переваги, пов'язані нижчими викидами вуглекислого газу. Іншими словами, позитивні зовнішні ефекти для навколишнього середовища ще вище, ніж описується наведеними індикаторами.

Грошова оцінка вигод від зниження викидів, проведена EPA, «надає комунальним підприємствам та регулюючим органам керівництво по вибору нових генеруючих ресурсів та інструментів енергоефективності, розподілу наявних ресурсів і розробці тарифів на електроенергію. Вони також можуть служити керівництвом для регулюючих органів при вивченні альтернативних варіантів при плануванні якості повітря і дотриманні федеральних стандартів суспільної охорони здоров'я ».