Новини компанії

​​НКРЕКП ухвалила рішення скасувати "прайс-кепи" для бізнесу

Національна комісія регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення скасувати чинні граничні ціни на електроенергію ("прайс-кепи") для бізнесу з 30 червня.

Таке рішення було ухвалено на засіданні НКРЕКП від 31 травня 2023 року.

За наданою інформацією, з липня планують затвердити нові цінові обмеження, які будуть трохи вищими, ніж ті, що застосовуються зараз.

"Нинішні "прайс-кепи" припинять дію 30 червня, а з липня будуть введені нові. Вони будуть, ймовірно, трохи вищими, ніж ті, що діють зараз».

Нинішні прайс-кепи, на нашу думку, не дають можливості залучати імпорт в достатніх обсягах. Тому ми б усі хотіли бачити цільову модель, де прайс-кепи встановлені на рівні наших європейських колег. Але, на мою думку, прайс-кепи на РДН і ВДР мають відповідати рівням цін на суміжних ринках для того, щоб імпорт електроенергії міг поступати в країну протягом літніх місяців», – зазначив очільник НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

На сьогодні ціна для продажу електроенергії бізнесу в години мінімального навантаження (00.00-07.00 та 23.00-24.00) обмежена 2000 грн/МВт-год, на той час у години максимального навантаження (07.00-23.00) - 4000 грн/МВт-год..

Також вчора, 31 травня, державна компанія "Укренерго" підтримала ідею перегляду цінових обмежень на ринку електричної енергії.