Новини компанії

Ініціатива НЕК “Укренерго” із оптимізації витрат для значних споживачів

Національна енергетична компанія “Укренерго” провела зустріч для інформування комерційних та фінансових директорів великих підприємств щодо можливої оптимізації витрат на електроенергію шляхом участі в ринку допоміжних послуг.


Промислові підприємства, які є великими споживачами та можуть швидко змінювати споживання ними електроенергії мінімум на 1 МВт, не впливаючи на виробництво, зможуть надавати послуги з балансування енергетичної системи за певну платню. Якщо споживання електричної енергії швидко збільшується або знижується, диспетчери “Укренерго” з метою балансування енергетичної системи можуть давати значним споживачам команду на зростання або зниження споживання, а споживач сам обирає діапазон, вигідний йому для регулювання, як повідомив 27-го лютого виконуючий обов’язки національної енергетичної компанії “Укренерго”.


Оплата за такі послуги можлива у двох варіантах - “плати за готовність” або оплата за саму послугу за зміну обсягу споживання. Для балансування енергетичної системи потрібна 1000 МВт запасу для завантаження (зменшення споживання для значних споживачів) і 500 МВт для розвантаження (збільшення споживання).


Представників підприємств під час зустрічі проінформували про технічні вимоги для надання допоміжних послуг, формування граничної ціни і можливі штрафні санкції у випадку ненадання допоміжних послуг.