Новини компанії

Фінансовий стан компанії “Енергоатом”

Незважаючи на зміну умов продажу електроенергії на потреби населення за механізмом покладання спеціальних обов’язків, фінансове становище національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” не покращилося.


Постанова Кабінету міністрів України №694 зобов’язувала компанію “Енергоатом” продати 50% виробленої електроенергії державному підприємству “Гарантований покупець” на потреби населення за ціною 1 коп/1 кВт*год., а ще 40% виробленої електроенергії дозволила продати на вільному ринку. 10% електроенергії потрібно було продавати на ринку “на добу наперед”.


Олексій Лич, голова профспілкової організації “Енергоатому”, повідомив, що компанія

погодилася продавати електроенергію за 1 коп/1 кВт*год, так як розрахунок був на те, що завдяки такому продажу “Гарантований покупець”, який заборгував “Енергоатому” 9 млрд грн, зможе погасити заборгованість за рахунок такого продажу. “Гарантований покупець” натомість має за мету розрахунок за “зеленим” тарифом, і “Енергоатому” не погасили заборгованість.


До прийняття постанови компанія “Енергоатом” продавала електроенергію “Гарантованому покупцю” за 56 грн 60 коп за 1 кВт*год. Збиток для “Енергоатому” через введення нової моделі механізму покладання спеціальних обов’язків склав 5 млрд грн., і компанія не вивела вчасно два енергоблоки з ремонту.


На 2021 р. Кабінет міністрів і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, можуть запровадити нову фінансову модель покладання спеціальних обов’язків, і “Енергоатом” зможе продавати на ринку всю вироблену електроенергію, а субсидії населенню виплачуватиме із прибутку.