Новини компанії

ДП «НАЕК «Енергоатом» під'єднав до енергосистеми України нові потужності з виробництва чистої електроенергії

Попри воєнний стан та активні бойові дії, ДП «НАЕК «Енергоатом» завершив роботи з будівництва, пуско-наладки та випробування нових високоманеврових генеруючих потужностей з виробництва електроенергії та підключив їх до електромережі України.

Це є важливим на сьогодні для підтримки базового режиму роботи вітчизняної атомної енергетики, регулювання пікових навантажень та підтримки частоти в українській енергосистемі. Нові підключені потужності – це також дешева і чиста енергія, та ще один крок до декарбонізації економіки України.

«Під час війни Енергоатом продовжив реалізацію раніше розпочатих інвестиційних програм та проєктів, особливо тих, які можуть дати значний ефект у короткостроковій перспективі. І це – попри нанесену окупантами шкоду, проблеми з логістикою та постачанням обладнання, комплектуючих і матеріалів. Ми забезпечуємо стабільну роботу української енергосистеми та атомної енергетики під час війни, підтримуємо її міцність та надійність. Не можна опускати руки й зупиняти розвиток, посилаючись на воєнний стан», – підкреслив очільник Компанії Петро Котін.

Він також подякував працівникам Енергоатома, які в такий складний період зуміли знайти технологічні та логістичні рішення, щоб завершити цей важливий проєкт.

Це вже другий проєкт, реалізацію якого ДП «НАЕК «Енергоатом» завершив під час війни. Так, 25 квітня поточного року Компанія отримала від Держатомрегулювання Окремий дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні.