Новини компанії

Країни Балтії зупинили імпорт електроенергії з росії

Протягом багатьох років Латвія, Литва та Естонія намагалися досягти енергетичної незалежності від москви шляхом збільшення внутрішнього вироблення електроенергії та встановлення мережевих зв'язків зі Скандинавією та іншими сусідніми країнами.

Внаслідок цього імпорт електроенергії з росії до Латвії та Литви, який становив 1300 МВт на рік, впав до 300 МВт минулого року і тепер повністю закритий. Латвія імпортувала свою останню російську електроенергію на початку травня, тоді як Литва та Естонія припинили купувати її у неділю.

Так, Nord Pool вирішив припинити торгівлю електроенергією від свого єдиного російського імпортера в країнах Балтії "Інтер РАО". Про це повідомило Міністерство енергетики Литви.

Це означає, що з неділі Литва повністю припинила імпорт російських енергоносіїв, тобто нафти, електроенергії або природного газу. Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвис наголосив, що "це не тільки надзвичайно важлива віха для Литви на шляху до енергетичної незалежності, але також демонстрація нашої солідарності з Україною".

"Відмовляючись імпортувати російські енергоресурси, ми відмовляємось фінансувати окупантів", - додав литовський міністр. 17% електроенергії, імпортованої до Литви минулого року, становила російська електроенергія.

Потреби Литви у газі задовольняються через Клайпедський LNG-термінал з вантажами зі США, її потреби в електроенергії задовольняються шляхом місцевого виробництва та імпорту з країн ЄС через сполучення зі:
  • Швецією,
  • Польщею,
  • Латвією.

А Orlen Lietuva, єдиний імпортер нафти в Литві місяць тому відмовився від імпорту російської сирої нафти. У твітері литовське міністерство окремо заявило, що "з неділі російська електроенергія не продаватиметься в країнах Балтії".