Новини компанії

Обрано представників держави у наглядовій раді Укргідроенерго та Укренерго

Як і в випадку з новообраними членами наглядової ради АТ "Магістральні газопроводи України" (АТ "МГУ"), Кабмін не повідомляє імен осіб, які пройшли відбір.

Комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств обрав представників від держави у наглядові ради компаній "Укргідроенерго" та "Укренерго". Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко, передає "Урядовий портал".

"19 липня 2021 року, відбулося чергове засідання Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств. Члени Комітету обирали представників від держави в наглядові ради ПрАТ "Укргідроенерго" та НЕК "Укренерго"", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Комітет з призначення заслухав кандидатів, які озвучували своє бачення розвитку компаній, зважаючи на свої компетенції. Відбулася сесія питань-відповідей від членів та незалежних експертів Комітету.

Як наголосив Любченко, представники держави заслуховувалися на рівних засадах з кандидатами на посади незалежних членів.

“Держава в першу чергу зацікавлена, щоб її представники в наглядових радах були професійними, незаангажованими, мали бездоганну репутацію та відповідну кваліфікацію” - зазначив віце-прем'єр – міністр економіки.

Повідомляється, що у засіданні взяли участь перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України Олексій Любченко, перший заступник міністр енергетики України Юрій Власенко, заступник міністра фінансів Юрій Драганчук, постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян, бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцкі, заступник голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко, економіст представництва МВФ в Україні Марія Чебанова.

Водночас, як і в випадку з новообраними членами наглядової ради АТ "Магістральні газопроводи України" (АТ "МГУ"), Кабмін не повідомляє імен осіб, які пройшли відбір.
Нагадаємо, що 6 липня 2021 року, відбулося засідання Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств, під час якого обрали незалежних членів наглядової ради та представників від держави для АТ «Магістральні газопроводи України».

"Укргідроенерго" - це найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що входить до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких складають 70 відсотків від загального показника у держсекторі. Компанія визначена постачальником "останньої надії" по електроенергії, щонайменше до кінця 2021 року.

"Укренерго" - це найбільша національна енергетична компанія, що виконує повноваження оператора системи передачі. На "Укренерго" покладена ключова функція щодо інтеграції енергосистеми України до європейської ENTSO-E (відповідно - від'єнання від енергосистем Білорісі і Росії).

Як повідомляла "Українська енергетика", після конфлікту навколо "Нафтогазу" всі незалежні члени номінаційного комітету заявили про призупинення роботи. На той момент номінаційний комітет очолював голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі Джейсон Пеллмар. До складу комітету входять три представники уряду - від Мінекономіки, Мінфіну та органу управління підприємства, і чотири незалежні члени – керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах Східної Європи Маттео Патроне, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, а також бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.

У результаті ситуації з призупиненням роботи номінаційного комітету, з травня 2021 року немає наглядових рад, зокрема, у «Центренерго», п’яти підконтрольних державі обленерго, «Харківеергозбуті», Дніпровській та Криворізькій ТЕЦ.