Новини компанії

Підвищення тарифу на передачу на 54,6%

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з 1-го серпня 2020 р. підвищить тариф на передачу національної енергетичної компанії "Укренерго" на 54,6% (з 155 грн 40 коп за 1 МВт*год до 240 грн 23 коп за 1 МВт*год без урахування ПДВ).

Рішення про підвищення тарифу Національна комісія прийняла, щоб у компанії була можливість погасити борг перед виробниками електричної енергії з поновлюваних джерел.

Компанія “Укренерго” внесла пропозицію підвищити тариф до 604 грн 51 коп за 1 МВт*год, у проекті рішення передбачалося збільшення тарифу до 327 грн 97 коп за 1 МВт*год.

Тариф стало можливим зменшити завдяки плану “Укренерго” залучити кредитні кошти від міжнародних фінансових організацій, що дозволить виплатити заборгованість компанії перед виробниками з відновлюваних джерел і зменшити навантаження на кінцевих споживачів.

Валерій Тарасюк, голова Національної комісії, повідомив, що компанія “Укренерго” проводитиме подальші переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо збільшення обсягу кредитних коштів.

Володимир Кудрицький, голова компанії “Укренерго”, повідомив, що банки погодяться обговорити перегляд обсягу кредитних коштів, якщо Верховна рада України ухвалить законопроєкти для збалансування ситуації на ринку, а Кабінет міністрів змінить модель покладання спеціальних обов'язків.

Збільшення тарифу на передачу може призвести до зростання кінцевої вартості електроенергії для споживачів на 10%-15%.