Новини компанії

Перспектива будівництва в Україні малих модульних атомних реакторів

Міністерство енергетики на своїй сторінці у Facebook зазначило, що разом з чеською групою компаній Witkowitz розглядають можливість співпраці в будівництві малих модульних атомних реакторів (до 300 МВт), повідомляє Interfax Україна.

Witkowitz - один з найпотужніших машинобудівних заводів Центральної Європи, заснований в XIX столітті та відомий інноваційними технологічними рішеннями.

За інформацією на сайті компанії, серед її машинобудівних рішень - великогабаритні поковки зі спецсплавів, складні редуктори, резервуари високого тиску, сталеві конструкції, які використовуються в складі суднових двигунів, промислових установок, гідро-, вітрових і атомних електростанцій. Witkowitz об'єднує 8 машинобудівних заводів.

Witkowitz планує інвестувати, мінімум, 50 млн євро у створення на базі ПО "Південмаш" (Дніпро) нових виробничих потужностей, в тому числі на першому етапі - по ремонту залізничних вагонів і локомотивів.

Як зазначив заступник міністра енергетики Юрій Бойко: "Ми на порозі викликів, пов'язаних з необхідністю декарбонізації економіки. Активно розвивається зелена енергетика. Тому нам необхідно забезпечити систему балансують потужностями".

При цьому, за його словами, необхідно повністю розуміти економіку будівництва таких реакторів, і тільки після цього приймати остаточне рішення.

На його думку, місце такої генерації має бути визначено в загальному розвитку енергосистеми України та відображено в енергостратегії до 2050 року.

У Міненерго уточнили, що для подальшого опрацювання питання буде створена робоча група.
Як повідомлялося, Стратегією розвитку територій зони відчуження передбачено, зокрема, створення можливостей для розміщення на її території майданчика по будівництву ядерних малих модульних реакторів.