Новини компанії

Можливе підвищення тарифу на передачу

У національній енергетичній компанії “Укренерго” запропонували із 1-го листопада цього року підняти тариф на передачу майже у 2.7 разів (до 640 грн 48 коп за 1 МВт*год, діючий тариф — 240 грн 23 коп за 1 МВт*год). Слухання щодо проєкту змін тарифу заплановане на 25-е вересня. Протокол слухань передадуть до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг.


Основна причина перегляду тарифу — прогнозований дефіцит компанії “Укренерго” за механізмом покладання спеціальних обов’язків (9 млрд 951 млн грн., в тому числі за компенсацією “зеленого” тарифу, збільшення на 4 млрд 363 млн грн розміру виплат на послуги Чорнобильської АЕС), загальний дефіцит коштів у закладеному на 2020 р. тарифі на виплату зобов’язань перед бюджетом у розмірі 586 млн грн).


В обгрунтуванні тарифу пропонується враховувати у тарифі на послуги з передачі загальний дефіцит коштів, який становить 10 млрд 546 млн грн. Враховані також очікуваний обсяг споживання і передачі та експорту електроенергії.


Із 1-го листопада 2020 р. починає діяти тариф на передачу для 4-х підприємств “зеленої” металургії. Прогнозоване споживання електроенергії: “Дніпросталь” - 37 тис 800 МВт*год, “Азовелектросталь” - 200 МВт*год, “Дніпроспецсталь” - 28 тис 300 МВт*год, “Електросталь” - 6 тис 900 МВт*год. Тариф для цих підприємств складатиме орієнтовно 108 грн 83 коп за 1 МВт*год і не включає витрати компанії “Укренерго” на виконання спеціальних обов’язків.


При Міністерстві енергетики сформували робочу групу для питань щодо втілення меморандуму між урядом та інвесторами у сфері відновлюваної енергетики. Робоча група запропонує варіанти погашення заборгованості перед зеленою генерацією. На даний момент державне підприємство “Гарантований покупець” розрахувалося із виробниками з відновлюваних джерел на 32.3%.


Олександр Мартинюк, виконуючий обов’язки генерального директора директорату електроенергетичного комплексу та розвитку ринку електричної енергії, повідомив, що розглядається можливість погашення заборгованості за “зеленим” тарифом шляхом бюджетного фінансування товарної продукції та випуск облігацій внутрішньої державної позики.


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, планувала підвищити тариф на передачу до 604 грн 51 коп за 1 МВт*год. Можливість знизити тариф виникла завдяки планам “Укренерго” взяти кредит у міжнародних фінансових організацій, однак питання кредитування досі не вирішене остаточно, а Верховна Рада України відхилила законопроєкт щодо внесення змін у бюджет на 2020 р. у частині надання державних гарантій для міжнародного кредитування.