Новини компанії

Україна зобов'язалася сформувати наглядові поради "Укренерго", "Нафтогазу" та "Енергоатому"

Україна в рамках отриманого 24 листопада другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand by взяла на себе зобов'язання сформувати та забезпечити роботу наглядових рад ПАТ “НЕК “Укренерго” до кінця грудня 2021 року, НАК “Нафтогаз України” – до кінця січня 2022 року та НАЕК “Енергоатом” – до кінця травня 2022 року на основі прозорого та конкурентного відбору.

"Ми гарантуємо, що держпідприємства діятимуть на відстані витягнутої руки від уряду, зберігаючи прогрес, досягнутий у зміцненні корпоративного управління, у тому числі шляхом збереження більшості незалежних наглядових рад", - йдеться в тексті оновленого меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ за програмою stand-by.

Як повідомлялося, Міністерство економіки України у жовтні цього року оголосило конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України". Згідно з повідомленням на сайті міністерства, документи від кандидатів приймаються до 9.00 6 грудня 2021 року.

Кожен член наглядової ради повинен мати професійну компетенцію, мінімум, в одній з цих сфер: бізнес-стратегія та розвиток; взаємодія з урядом та регуляторні питання; юридичне супроводження; фінанси та аудит.

Наразі наглядова рада у “Нафтогаз України” відсутня, а частину її функцій виконує Кабінет міністрів у рамках зборів акціонерів, затверджуючи необхідні рішення.

Міністерство економіки 24 вересня цього року завершило приймання заявок на конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради ПрАТ “НЕК “Укренерго”.

Відповідно до положення про засади формування наглядової ради НЕК “Укренерго”, до складу її ради входять семеро членів, четверо з яких мають відповідати критеріям незалежності.

Водночас держпідприємство “НАЕК “Енергоатом” нині перебуває на стадії підготовки до процесу акціонування підприємства.