Новини компанії

Найближчим часом очікується відновлення експорту електроенергії

Найближчим часом очікується відновлення енергозабезпечення Одещини, що стане підставою для відновлення експорту електроенергії в країни ЄС та Молдову.

Про це повідомили з посиланням на повідомлення радника прем’єр-міністра з питань енергетики Юрія Бойка.
«Питання експорту розглядається, більше того, я думаю, воно буде прийнято. В уряду та прем’єр-міністра є чітка позиція, що в першу чергу має бути забезпечений внутрішній споживач безперебійною електроенергією, а потім можна піднімати питання про експорт… Ми очікуємо найближчим часом розв’язання проблеми по одеському регіону, я думаю, що саме це і стане тим тригером, який розблокує питання відновлення експорту», - сказав він.

Також, повідомляється, що НЕК «Укренерго» планує в кінці березня цього року завершити реконструкцію та ввести в експлуатацію лінію електропередачі, яка збільшить пропускну спроможність міждержавного перетину на кордоні з Польщею на 1 ГВт. Хоча раніше йшла мова про запуск цієї лінії ще наприкінці 2022-го року, але відкриття перенесено через затримку з української сторони.

Не можна не зазначити, що вчора було надано інформацію, що Україна могла б розпочати експорт електроенергії в профіцитні «денні» години, коли найбільш активною є сонячна енергетика.
«У нас насправді вже є ситуація, коли є профіцитні години та обмеження генерації на сонячних електростанціях, вперше це відбулось вже всередині лютого. Зважаючи на те, що у нас сильно знизилось споживання через війну, та на специфіку нашого балансу, є профіцити, особливо в години активності сонячної генерації. Було б дуже непогано, якщо можна було б отримати додаткові кошти з європейських ринків, зважаючи на низьку ліквідність та важку ситуацію в енергетичному секторі», - поділився ексміністр енергетики Олексій Оржель.

Також, Олексій Оржель вважає, що було б логічним продавати електроенергію з ВДЕ на експорт, з огляду на потребу у виплатах заборгованості за «зеленим» тарифом.

«Якщо говорити про логіку експорту в «денні» години, коли багато сонця, то здебільшого ці гроші має отримувати сонячна генерація. Оскільки є певні зобовʼязання з боку держави за «зеленим» тарифом, і поки не проглядається 100% оплата заборгованості перед ВДЕ. Тому було б логічно, зважаючи на те, що якраз СЕС роблять цей профіцит, продавати електроенергію та частково покривати «зелений» тариф», - вказує він.