Новини компанії

Заходи для уникнення цінових провалів

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля ініціювали підписання меморандуму з інвесторами у відновлювану енергетику та зміни у законодавстві для зниження пропозиції електричної енергії на ринку “на добу наперед”, займаються фінансовим механізмом покладання спеціальних обов’язків; ці заходи дозволяють уникнути різкого зниження цін на ринку “на добу наперед”.

Юрій Бойко, заступник міністра енергетики, вважає, що вдасться уникнути цінових провалів на ринку “на добу наперед”. За словами Юрія Бойка, у Міністерстві енергетики очікують відновлення повної виплати виробникам електроенергії з відновлюваних джерел із липня 2020 р. із погашенням напрацьованих боргів. Зміни у законодавстві та підписання Меморандуму посприяють цьому.

Кабінет міністрів України також підтримав законопроект, у якому пропонується знизити з 15% до 5% обов’язкову частку продажу виробленої електроенергії на ринку “на добу наперед” для усіх виробників електроенергії.

У Міністерстві енергетики активно займаються запровадженням фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків.

Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики, вважає безпрецедентним падіння середньозваженої ціни на ринку “на добу наперед” у травні, коли ціна опустилася до 659 грн 70 коп за 1 МВт*год.