Новини компанії

Чи буде подача електроенергії взимку обмежена?

Енергетична інфраструктура України готується до ефективної роботи взимку, зазначив міністр енергетики Герман Галущенко. Відповідні установи мають забезпечити швидке реагування на можливі екстрені ситуації. "Енергосистема буде готова до зими, є всі необхідні ресурси для проходження опалювального зимового сезону без відключень електроенергії", - наголосив міністр.

Однак Герман Галущенко зазначив, що ворожі терористичні атаки можуть мати негативний вплив на енергетичну систему. "Мета ворога – досягти блекауту в Україні. Минулої зими ми навчилися багато з погляду втримання енергосистеми, але удари ворога можуть бути модифіковані", - зазначив він. Втім, міністр підкреслив, що в разі відсутності нових серйозних пошкоджень через обстріли не планується вводити обмеження в подачі електроенергії споживачам. "Якщо будуть відключення світла, то вони будуть наслідком атак на нашу енергосистему і матимуть тимчасовий характер", - додав міністр.

Проте, пресслужба Укренерго повідомила, що в Україні не є можливим сховати трансформатори під землю для захисту їх від ракетних ударів. Основна проблема полягає не лише у вартості та тривалості такої реалізації, а й у відсутності підземних підстанцій із необхідною напругою. "Підземних станцій із напругою 750 кВ, на якій працює частина обладнання компанії, у світі просто не існує", - зазначили представники Укренерго. Також наголосили, що реалізація такого проекту ускладнюється вагою та розмірами трансформаторів, які можуть вийти з ладу від перегріву.