Новини компанії

Укргідроенерго прогнозує дефіцит 9 ГВт маневрових потужностей до 2031 року

ПрАТ "Укргідроенерго" прогнозує дефіцит маневрових потужностей на рівні 2,5 ГВт у 2025 році, а в 2031 році - 9 ГВт. Про це сказав директор департаменту стратегічного розвитку та планування реалізації проектів ПрАТ "Укргідроенерго" Юрій Литвиненко.

"Без реалізації заходів з підтримки генеруючих потужностей в енергосистемі країни можливе виникнення дефіциту генеруючих потужностей від 2,5 ГВт в 2025 року – аж до 9 ГВт в 2031", – розповів Юрій Литвиненко. 

Він нагадав, що характерною тенденцією розвитку ОЕС України останніх років є дефіцит маневрових та регулюючих потужностей, що наростає у зв’язку зі збільшенням використання ВДЕ. Для його покриття необхідно збудувати та ввести в експлуатацію генерації зі швидким стартом, що можуть розгортати потужність від 0 МВт до максимального значення за 15 хв. Саме такими є ГЕС та ГАЕС. 

Експерт додав, що розпорядженням Кабінету Міністрів України включений до переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 року проект "Укргідроенерго" щодо будівництва Канівської ГАЕС.

Проект отримав позитивний висновок Міністерства екології та природних ресурсів України з визнанням екологічної допустимості його реалізації.