Рішення обґрунтоване стратегічною значущістю для енергетичної галузі функцій АТ «Оператора ринку», особливо в контексті майбутнього об’єднання ринків електроенергії України та країн ЄС. Крім того, фактичні обсяги торгів на РДН і ВДР з березня знизилися вп’ятеро відносно планових, що ставить під ризик ефективний розвиток короткострокового ринку електроенергії України.
Не варто забувати й про те, що підвищення тарифу на послуги Оператора ринку автоматично підвищує і тариф на послуги Української енергетичної біржі (довгострокові договори на електричну енергію), оскільки такий тариф становить 50% розміру відповідних платежів, що є складовими вартості послуг Оператора ринку.
На ринку склалася така практика, що відповідні тарифи на купівлю електричної енергії на довгострокових та короткострокових ринках не закладалися в договори купівлі-продажу постачальника та споживача через їх не значний розмір. Тепер же, ситуація на ринку може потроху змінюватися.
Компанія Energy 365 докладатиме зусиль, щоб зробити ціноутворення для споживачів якомога прозорішим!