Новини компанії

Україна планує посилити співпрацю з Норвегією у сфері «зеленої» енергетики

Україна має намір посилити співпрацю з Норвегією у сфері виробництва енергії з поновлюваних джерел (ВДЕ), плануючи залучити норвезькі інвестиції та розширити обмін досвідом.

Про це розповів заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

«Ми хотіли б посилити співпрацю з Норвегією в галузі ВДЕ. Наприклад, в рамках стратегії декарбонізації енергетики, Україна планує розвивати офшорну вітрову генерацію. Також нас цікавить розвиток водневої енергетики - технології, пілотні проєкти тощо. Крім залучення норвезьких інвестицій, буде корисним пожвавлення обміну досвідом та напрацюваннями », - розповів Демченков.

За його словами, ще торік Норвегія затвердила власну водневу стратегію, в якій перераховані виклики, пов'язані з безпекою водневих технологій, і заходи щодо впровадження відповідних стандартів і законодавчих норм. І відповідний документ є зразком для України.

«Воднева стратегія Норвегії є одним з якісних зразків для наслідування. Увага до найдрібніших деталей і відверте зізнання сильних і слабких сторін - це основа для здорової політики в водневій енергетиці. Зараз Україна розробляє власну водневу стратегію, і для нас є зразковим той рівень якості політичного документа, які схвалив уряд Норвегії », - додав заступник міністра.