Новини компанії

Енергоатом погасив 16,2 млн євро кредиту ЄБРР

Як повідомляє НАЕК «Енергоатом» на офіційному сайті, компанією було сплачено частину кредиту й відсотки за ним Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у сумі 16,2 млн євро, а також державі – 7,8 млн грн комісії за надання державних гарантій.


Наголошується, що погашення кредиту, наданого ЄБРР, та відсотків за його користування здійснюється компанією згідно з умовами кредитної угоди щопівроку – у березні та вересні – рівними частинами від фактичної суми заборгованості. Наразі "Енергоатом" не має простроченої заборгованості перед ЄБРР.


«Між ДП «НАЕК «Енергоатом» та ЄБРР укладено кредитну угоду від 25.03.2013 року, за якою Компанія позичила у міжнародної установи 300 млн євро під державні гарантії для реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КЗПБ), затвердженої Постановою Кабміну 7 грудня 2011 року», − йдеться у повідомленні.


НАЕК «Енергоатом» зазначає, що кредитні кошти дають оператору українських АЕС можливість вдосконалювати основні критерії ядерної та радіаційної безпеки відповідно до стандартів МАГАТЕ і Євросоюзу та створювати належні умови для ухвалення рішень щодо можливості продовження строків експлуатації енергоблоків атомних станцій.


На сьогодні Енергоатом профінансував заходів з підвищення безпеки енергоблоків АЕС України на суму 296,8 млн євро.